سفارش تبلیغ
صبا
خوهای والا را به دست آورید که خداوندـ عزّوجلّ ـ آنها را دوست دارد، و از کارهای نکوهیده بپرهیزید که خداوند ـ عزّوجلّ ـ آنها را دشمن می دارد . [امام صادق علیه السلام]
لوگوی وبلاگ
 

آمار و اطلاعات

بازدید امروز :28
بازدید دیروز :39
کل بازدید :294765
تعداد کل یاداشته ها : 242
97/10/26
5:31 ع
مشخصات مدیروبلاگ
 
فواد[114]
در باغ شهادت را نبسته اند. کلیدش را هم کسی نشکسته است. جنگ همان جنگ است. از آغاز تاریخ تا پایان آن همواره نزاعی بین حق و باطل وجود داشته و خواهد داشت. جنگ ادامه دارد. تنها این مختصات جنگ است که تغییر می کند و این ماییم که باید زمین جدید بازی را خوب بشناسیم. باید جبهه ها را پیدا کنیم. سکوت در این میدان جایز نیست. نشستن به منزله همراهی با دشمن است. باید برخیزیم. زمانی کشور به کسانی نیاز داشت که سلاح بر دوش بگیرند. امروز به کسانی نیاز دارد که تولید علم را کلید بزنند؛ به کسانی که مقابل منافقان داخلی بایستند؛ به کسانی که مقابل اندیشه های فاسد وارداتی قد علم کنند؛ به کسانی که از گفتمان انقلاب دفاع کنند؛ به کسانی که نرم افزار انقلاب را تدوین کنند؛ به کسانی که مقابل انقلابیون شرمنده بایستند؛ به کسانی که حاضر باشند از خودشان عبور کنند؛ به کسانی که حاضر باشند هزینه بدهند؛ به کسانی که فقط با خدایشان معامله کنند.

خبر مایه
پیوند دوستان
 
همفکری وبلاگ گروهی فصل انتظار عروج تخریبچی بتلیجه مکاشفه آخرالزمان و منتظران ظهور هیات محبان بقیةالله روحی و ارواح العالمین لتراب مقدمه الفداه عاشق آسمونی نمازگذار شلمچه سجاده ای پر از یاس جبهه وبلاگی غدیر د نـیـــای جـــوانـی جاده خاطره ها یک لحظه با یک طلبه! .: شهر عشق :. نسیم قدسیان رنگارنگه یک فنجان شعر ● بندیر ● ● رایحه ● سلام شهدا سرافرازان یک ایحسب الانسان ان یترک سدی «نجوای شبانه» رند نور توشه آخرت نشانه ساحل نشین اشک بچّه شهید (به یاد شهدا) شهدای دفاع مقدس جاکفشی شهید قنبر امانی چفیه استشهادی خط سوم نگاه منتظر مرصاد در کوی بی نشان ها صفحات خط خطی فرشتگان رنجور در حسرت شهادت قبیله ی زمین شریعت پاینده کلک بهار مهندسی متالورژِی فدایی سید علی از فرش تا عرش بر و بچه های ارزشی دوزخیان زمین شش گوشه نه آبی .. نه خاکی یا زهرا(س) یادگار آل یاسین نورهدایت امیدزهرا هامون و تفتان صبح دیگری در راه است .... شاهد کشکول سیب گلاب نسیم وحی عوامل پیشرفت ،راه‌های پیشرفت و موانع پیشرفت چیست ؟ عکس جالب ... حبل المتین ... مهدیار دات بسیجی این راه بی نهایت کبوترانه من هیچم علوم قرآنی Quranic Sciences آفرینش قاضی مالخر خاطرات باور نکردنی یک حاج اقا حزب اللهی مدرنیته گنجینه قصار خودت va خودم .: حرف دل :. کجایید ای شهیدان خدایی ● باد صبا ● سیب سرخ انتظار فوتوبلاگ وصال نشانه های ظهور موعود پرواز نیلوفرعاشق طلبه میلیونر حریم یاس یکدلی در سفر زندگی شهید امر به معروف زوبونی عشق حسین(ع) و در باره ی معصومین نیم پلاک یعنی شهید وبلاگ فرهنگی اجتماعی عاشورا وبلاگ ایران اسلام در گوشی با خدا مشهد وبلاگ خاطرات مخلصات سوخته دل با معرفت ترنم بهاری یادداشت پرس و جو حاج صالح رهپویان وصال تمنای وصال بیقرار ظهور امتداد استخاره با قرآن مداحی و مولودی پایگاه اطلاع رسانی استاد انصاریان تجلی اعظم شیعه نیوز شبهای پیشاور بهترین ها امام موسی صدر شهید چمران سایت اطلاع رسانی استاد مصباح یزدی گل گفته معبر خدای که به ما لبخند میزند بسیج . خودباوری . شکوفائی و نوآوری واحد106 لشگرامام حسین وبلاگ فرهنگی اجتماعی عاشورا گنجینه معرفت بی قرار سلام113 آفتاب مهربانی فرزند شهید بسیجی مردان بی ادعا بسم رب المهدی ما زنده ایم مبلّغ مجمع فرهنگی مذهبی بهشت نور .::: مجاهدین ولایت :::. شجره طیبه قدسیان شمیم رضوان نقطه رهایی رایحه وصال فاطمه برترین بانوی جهان ستاد یادواره شهدای ارسباران جهان شناسی رهرو شهیدان

آیت الله خامنه ای

در اسلام نقطه اصلی و محوری برای اصلاح عالم، اصلاح نفسانی است. همه چیز از اینجا شروع می شود. قران به آن نسلی که می خواست با دست قدرتمند خود، تاریخ را ورق بزند، فرمود:(( قوا انفسکم)) ، (( علیکم انفسکم)). خودتان را مراقبت کنید، به خودتان بپردازید و نفس خودتان را اصلاح و تزکیه کنید؛ (( قد افلح من زکاها)).

اگر انسان های مزکا و مصفا نباشند، جهاد نیست

 اگر جامعه اسلامی صدر اسلام، از تزکیه انسان ها شروع نشده بود و در آن به اندازه لازم، آدم های مصفا و خالص و بی غش وجود نداشتند، اسلام پا نمی گرفت، گسترش پیدا نمی کرد، بر مذاهب مشرکانه عالم پیروز نمی شد و تاریخ در خط اسلام به حرکت نمی افتاد. اگر انسان های مزکا و مصفا نباشند، جهاد نیست.

انقلاب ما که پیروز شد، به برکت صفا و خلوص و اخلاص و کار برای خدا و بلند شدن از سر منافع مادی و شخصی بود. مقاومت در جنگ تحمیلی هم همین طور بود. (1)

1- بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با مسئولان بنیاد شهید، جمعی از اساتید، دانشجویان و اقشار مختلف مردم،24/5/1369

منبع:کتاب نکته های ناب -جلد سوم


88/11/20::: 10:3 ع
نظر()
  
  

محمدرضا باهنر در گفت و گو با ایرنا خاطره ای را از اوایل دوران پیروزی انقلاب اسلامی مربوط به برادرش شهید حجت الاسلام دکتر محمد جواد باهنر نقل کرد.

وی در این زمینه گفت:

در فضای پس از پیروزی انقلاب اسلامی نحوه زندگی کردن مسوولان از نظر اقتصادی و رفاه در ذهن جوانان مهم و حساس بود. مخصوصا با آن درسی که امام راحل به انقلابیون و جوانان در ساده زندگی کردن داده بودند، البته الان هم این حساسیت هست اما شاید به آن اندازه نباشد.
جلسات شورای انقلاب فرهنگی در آن زمان مخفی بود و در خانه ها تشکیل می شد و من در آن زمان در منزل شهید باهنر زندگی می کردم. برخی وقت ها جلسات در منزل شهید باهنر برگزار می شد و قرار نبود محتوای جلسات شورای انقلاب فاش شود.
یادم می آید به شهید (محمدجواد) باهنر گفتم که برخی از این آقایان همراه شما -البته برخی از آنها شهید شدند- زندگی طلبگی ندارند و وضع مالی خوبی دارند، در بالای شهر زندگی می کنند و ماشین دارند؛ چرا این گونه است؟
شهید باهنر گفت که "اگر در مجموعه ماها دنبال آدم ساده زیست می گردید، بروید دنبال آقای خامنه ای، فقط ایشان واقعاً ساده‌زیست هستند، ایشان یک طلبه واقعی است".
حضرت آیت الله خامنه ای، آن زمان در بین انقلابیون و اعضای شورای انقلاب فرهنگی بیشترین نفوذ و رساترین کلام را در بین قشر تحصیل‌کرده و جوان داشت.
در درس‌های شناختی که شهید مطهری در مسجد توحید می داد، جمعیتی زیادی جمع نمی شدند و تنها افراد ناب و متدین جمع می شدند اما آقا (رهبر معظم انقلاب) زبان بسیار برانی داشت و نفوذ زیادی در قشر تحصیل کرده و دانشگاهی داشتند.
منبع:سایت مرکز اسناد انقلاب اسلامی

  
  
... استاد ! حالتان خوب نیست؟

مقدس سری تکان داد و گفت: نمی دانم ... دلم هوای کربلا کرده. چه کسی با من راهی کربلاست؟

نام کربلا دل همه را لرزاند و لبخند زدند. میرعلام با شادمانی گفت: نیکی و پرسش؟ چه کسی دلش هوای کربلا نمی کند؟ یعنی امروز درسمان تعطیل است؟

مقدس جواب داد: بله ... امروز دلم اینجا قرار ندارد. حس می کنم باید بروم. هر کس دوست دارد با من بیاید همه استقبال کردند و در حجره را بستند و پیاده راهی کربلا شدند. با گذشتن از کوچه پس کوچه های خاکی نجف و عبور از دروازه شهر، از دوردستها، نخلها و بیابانهای خشک کربلا که دیده شد مقدس اردبیلی شروع به زمزمه کرد. اشک می ریخت و نجوا می کرد. طلبه جوانی که صدای خوشی داشت و از شاگردان مقدس بود، ادامه مطلب...
88/11/15::: 10:43 ع
نظر()
  
  

روایت آیةالله امجد از عشق علامه طباطبایی

9d

   علامه طباطبائی فرمود: « باطن دنیا، صلوات بر محمد و آل محمد (صلوات الله علیهم اجمعین) است.» اکثر افراد تصور می کردند که شاید فیلسوف بزرگی چون علامه طباطبایی کمتر به زیارت برود، روزی در سفر مشهد یکی از حاضرین از علامه  پرسید: شما هم به حرم می روید؟علامه پاسخ داد: «آری»آن فرد پرسید: آیا شما هم مثل عامه مردم ضریح حضرت را می بوسید؟! علامه فرمود: ادامه مطلب...

88/11/6::: 7:40 ع
نظر()
  
  

درباره “ ادعونی استجب لکم “ نگفت که من می گویم تو اجابت کن. گفت سلامت نفس داشته باش و از من چیز بخواه ، من به تو می دهم. هر وقت هم تاخیر می اندازد، می خواهد بدهد و دارد می دهد. حاجت تو را دارد بزرگ می کند. بروید درباره حاجت ها بخوانید. فرمود بعضی روز قیامت می آیند، می بینند یک چیز بزرگی را آوردند و به یکی دادند. این عملش کم بود و داشت ضجه می زد اما یک چیزی آوردند گذاشتند توی ترازو ، این قدر سنگین بود که هر چه سنگ بود همه را به آسمان پرت کرد. گفت پروردگارا در عمرم عملی که مناسب باشد به جا نیاوردم که چنین چیزی نصیب من بشود! فرمود یک حاجت بود که تو از ما خواستی، ما به تو ندادیم و طاقچه بالاگذاشتیم . حالااین است که بزرگ شده . همین آ دم که می گفت چرا حاجت مرا نمی دهی ، آن وقت می گوید کاش آن حاجت هایی را که توی دنیا به من دادی، آنها را هم نمی دادی. کاش وقتی ما دعا کردیم یک لقمه نان خالی توی دنیا به ما بدهی و دادی ، به ما نمی دادی!


    حاج محمد اسماعیل دولابی(ره)-کتاب طوبای محبت- جلد4


88/11/1::: 7:38 ع
نظر()
  
  
پیامهای عمومی ارسال شده
+ اما من وا مانده این عالم خاکی باز هم جا ماندم . میخانه را نبستند جام مرا شکستند ...
+ بهره ما از ماه رجب چیست ؟
+ در دنیا اگر خودت را مهمان حساب کنی وحق تعالی را میزبان! همه غصه ها می رودچون هزارغصه به دل میزبان است که دل میهمان از یکی از آنها خبر نداردهزار غم به دل صاحبخانه است که یکی به دل مهمان راه ندارد http://tabehesht.parsiblog.com